Přišel nový rok a s ním jedno velké předsevzetí: chci se dostat do formy! Není divu. Spokojenost s fyzickou kondicí, vlastní postavou a celým zevnějškem je základem ke šťastnému životu a zdravému sebevědomí. Jak toho ale dosáhnout? Důležité je dávat si postupné cíle, myslet více na sebe a nebát se opravdové změny.

1. Denně a zlehka


Pro zlepšení fyzické kondice je pro začátek nutné vytvořit si návyk, tedy sportovat pravidelně. Ať už se rozhodnete pro běhání, posilovnu, plavání nebo třeba jízdu na kole, rozhodně nemusíte ihned lámat světové rekordy. Odstartujte spíše pozvolna (např. půlhodinovým cvičením alespoň pětkrát v týdnu) a postupně stupňujte tréninkové dávky. Budete mít radost z toho, že se každým dalším tréninkem posouvá vaše výkonnost a sportování vás začne bavit. 

Náš tip: Ve dvou se to lépe táhne, to je stará známá pravda. Najděte si proto někoho, kdo bude sportovat s vámi. Můžete se navzájem motivovat a sport pro vás bude větší zábava. Stejně tak můžete využít pomoci profesionálního trenéra, který vám nastaví tréninkový plán a třeba i poradí se stravováním. Doporučujeme speciální akci sítě fitness center FIT UP!, jedno takové najdete například v Centru Černý Most v Praze. V případě základního členství zde můžete trénovat od pouhých 270 korun měsíčně a první hodinu s trenérem máte zdarma.   

2. Dejte si horkou vanu


Po fyzické zátěži je doporučována koupel ve vaně. Horká voda totiž rozšiřuje cévy a uvolňuje svaly, můžete tak krásně relaxovat. Ležením ve vaně se zároveň rozšiřují póry na kůži, což je ideální pro aplikaci kosmetických přípravků. Můžete si udělat třeba peeling a vaše kůže bude nádherně čistá. Tak jen do toho! Věnujte nějaký čas výhradně sobě a pořádně si odpočiňte. Svět se přece nezboří. 

Náš tip: Zkuste přírodní tělovou kosmetiku a vonné a vyživující přípravky do koupele, můžete je pořídit například v obchodech značek Yves Rocher nebo Manufaktura v Centru Černý Most.

3. Sportujte stylově


Možná namítnete, že sport zrovna není módní přehlídka, a když je člověk zpocený a ztěžka oddychuje, těžko může myslet na to, aby před ostatními vypadal stylově. Mnohé však lze zachránit. Pořiďte si sportovní úbor, který vám bude k užitku, a současně v něm budete vypadat dobře. Nebojte se výraznějších barev a třeba i reflexních prvků (například při večerním běhání jsou takřka nepostradatelné). A samozřejmě zvolte to, co vám bude sedět – někomu se pohodlně cvičí v legínách, někdo má raději tepláky, v zimním období jistě není k zahození funkční prádlo apod. 

Náš tip: Potřebujete-li zjistit, jaké sportovní oblečení je pro vás to nejlepší, neostýchejte se vyzkoušet více značek a různé úbory. Doporučujeme například sportovní oblečení a sportovní vybaveni z A3 SPORT, kde vám také poradí, co je pro vás nejvhodnější. Kvalitní sportovní brýle pak koupíte v GrandOptical. 

4. Nebojte se moderních technologií


Vaší snaze dostat se začátkem roku do formy mohou napomoci chytré telefony a aplikace zaměřené na zdravý životní styl. Sice za vás nezvládnou dřinu v posilovně, ani za vás neuběhnou kilometry v parku, mohou vás ale motivovat k pravidelnému tréninku a lepším výkonům. Chytré technologie vás třeba upozorní, že je zase čas k pořádnému pohybu a že byste při cvičení neměli zapomínat na pravidelný pitný režim. Prostřednictvím statistik v aplikaci si pak pohlídáte, jaký je váš srdeční tep, jak jste na tom s hubnutím či nabíráním svalové hmoty, ale třeba i to, zda kvalitně spíte a získáváte tak dostatek sil na další sportování. 

Náš tip: Pro chytré mobily a jiné technologické vychytávky si můžete zajít do prodejny Samsung nebo Datart v Centru Černý Most, kde vám vyškolený personál poradí se vším potřebným. Produkty jsou navíc nyní ve slevě😊

5. Nezapomeňte se pochlubit


Máte-li postavu vytvarovanou k obrazu svému, nenechávejte si to pro sebe. Udělejte sobě i svému milovanému protějšku radost a ukažte se mu v pohodlném, přitom však svůdném spodním prádle či rozkošné noční košilce. S vaším milostným životem může takové překvapení udělat doslova divy! 

Náš tip: Široký sortiment spodního prádla, plavek a úborů na spaní pro ženy, muže i děti najdete například u značek Etam nebo Yamamay v Centru Černý Most.  

6. Jděte na to chytře


Cesta za tím, aby se člověk cítil ve formě, je dlouhá a vedle velké dávky vůle stojí také nějaké ty peníze. Svému rozpočtu však výrazně ulevíte, využijete-li povánočních slev a výprodejů. 

Náš tip: Široký sortiment kosmetiky, sportovního vybavení, chytrých telefonů a dalších věcí, které se vám mohou hodit pro vaše každodenní sportovní aktivity, nyní výhodně nakoupíte v Centru Černý Most.  
Aktuální slevové akce v Centru Černý Most:

Prodejna sportovního vybavení A3 SPORT má slevy na vybraný sortiment až 70 %. Akce platí do konce ledna. 

Výhodně může pořídit i dioptrické a sluneční brýle v GrandOptical. Slevy dosahují výše až 50 %.

Máte-li od nového roku v plánu začít pravidelně cvičit, využijte speciální akci ve fitness centru FIT UP!. V lednu a únoru vás to vyjde jen na 270 korun měsíčně a první hodinu s trenérem zde budete mít zadarmo. 

Nakoupit se slevou můžete i v obchodě italské značky spodního prádla Yamamay. Do 18. ledna je zde ve výprodeji kompletní kolekce podzim/zima, tyto produkty jsou levnější o 50 %. Do konce ledna je pak sleva 70 % na další vybrané zboží.   

Spodní prádlo, pyžama či oblečení na sport můžete v Centru Černý Most výhodně pořídit i u značky Etam. Slevy zde dosahují výše až 50 %.  

Česká značka přírodní kosmetiky Manufaktura nabízí do konce ledna slevy 20 %. Týká se to například vybraných dárkových balíčků nebo produktů z limitované edice Lípa a Fialka. 

Slevy až 50 % má také kosmetická značka Yves Rocher. Akce platí do 20. ledna.

Na širokou škálu produktů nabízí slevu i specialista na spotřební elektroniku Datart. Akce platí do 15. ledna a nakoupit tu lze až se 70% slevou.  

Samsung pak nabízí slevy na vybranou elektroniku, jako jsou fitness náramky, tablety, chytré telefony apod. Tak neváhejte, ať to nepropásnete!