Týden cestovatelů

Přednášky vstup ZDARMA na Central Plaza.

2x denně pondělí až pátek.

 

 

24.9.2018 v 18.00
Seychely - exotika pro všechny
Přednáší Jaroslav Bouzek
Pojeďte společně se mnou relaxovat a poznávat nádherné Seychelské ostrovy. Pohodová atmosféra, nádherné pláže, krásná příroda a mnoho možností jak trávit volný čas jsou hlavními lákadly, za kterými přijíždí každoročně mnoho turistů z celého světa. My ale nebudeme pouze ležet na pláži! Navštívíme čtyři ostrovy a podíváme se také pod hladinu Indického oceánu. Prozkoumáme Vallée de Mai, kde roste endemická palma Lodoicea seychelská, která má největší semeno ze všech rostlin na světě a seznámíme se také s obrovskými seychelskými želvami.

24.9.2018 v 19.30
Nejlepší místa západního USA
Přednáší Lukáš Filip
Spojené státy, ač jedna z nejnavštěvovanějších zemí světa stále skrývá nejrůznější zákoutí, kde na lidi narazíte jen málokdy. Během našeho pětitýdenního cestování po západu USA jsme navštívili jak známé parky, jako je Grand Canyon, Yosemity či Death Valley, tak i méně známé, jako je Capitol Reef či Dead Horse Point. Celé naše cestování jsme strávili v pronajatém minivanu, v němž jsme přespávajíc většinou v pustině obdivovali krásy tamní krajiny. Na cestě nás čekalo nejedno dobrodružství.

25.9.2018 v 18.00
10 let dobrého cestování v Malém Tibetu
Přednáší Jiří Sázel
Jiří Sázel jezdí do Malého Tibetu již 10 let. Poprvé tam vyrazil v roce 2008 jako dobrovolník, kdy vyučoval děti a pomáhal na stavbě. Mezitím založil neziskovku Brontosauři v Himálajích, která bere do Malého Tibetu každý rok 60 lidí, kteří zde chtějí cestovat a pomáhat. Spojit cestování a pomoc je super nápad, ale dobré úmysly se nemusí vždy potkat s potřebou místních obyvatel. Přijďte se pobavit nad tím co rozhodně nedělat a inspirovat se tím co funguje.

25.9.2018 v 19.30
Island, jak ho neznáte
Přednáší Lubomír Chudoba
Island v zimě je jako kreslená pohádka. Kdo vyrazí mimo hlavní sezónu v létě, vyhne se velkým návalům turistů a islandská příroda ho odmění nejenom polární září. Cestovatelé Lubomír & Anetta dali dohromady skupinku pěti kamarádů, koupili letenky, půjčili spolehlivé SUV a vyrazili do země ohně a ledu. Zajímá Vás, jak se cestuje na tomto nádherném ostrově v zimě, jestli je lepší jihovýchod nebo radši zvolit severozápadní oblast? Jak se fotí polární záře? Určitě zavítejte na naši přednášku, bude to stát za to !!

26.9.2018 v 18.00
Austrálie a Pacifik (Fiji a Samoa)
Přednáší Radka Matušínská
Oblast Austrálie a Pacifiku je vnímaná jako vzdálený svět běžným smrtelníkům nedostupný, ale opak je pravdou! Většina lidí zná tyto země jen díky dlouhému letu a faktu, že 99% zvířat vás chce zabít nebo sníst. Radka přežila 21 hodin v Economy i extrovertní klokany a teď vám poví, jak jako student na ročním výměnném pobytu za cenu ojeté Felicie z třetí ruky brouzdat rudou pouští, mazlit tasmánské čerty a zažít dobrodružství s lidmi, kteří považují žabky za naprosto adekvátní společenskou obuv.

26.9.2018 v 19.30
Madagaskar - ostrov koření a lemurů
Přednáší Jindřich Böhm
Smaragdový ostrov vonící kořením s mnoha druhy živočichů a rostlin, které nikde jinde nežijí ani nerostou. Ostrov usměvavých lidí, ostrov mnohých kontrastů. Vydejme se společně na cestu za králem lemurů do pralesních rezervací na severu ostrova, kam nevedou žádné silnice a původní prales je domovem mnoha endemitů.

27.9.2018 v 18.00
Gruzie - přes hřebeny Velkého Kavkazu
Přednáší Jakub Šolc 
Parta šesti přátel vyrazila na 250 km dlouhý trek přes horské hřebeny Velkého Kavkazu. Vysokohorská krajina regionů Tusheti, Khevsureti, Kazbegi a Svaneti byla plná rozkvetlých luk s pasoucími se koňmi a vesniček s obrannými věžemi. Historické osídlení krajiny na nás dýchalo ze všech stran. Chcete zjistit, jaké to je žít tři týdny s batohem na zádech a čtyřmi ženami po boku v podmínkách, které zdaleka nepředstavují sny většiny instagramových dam?

27.9.2018 v 19.30
Raja Ampat - Panenský ráj Indonésie
Přednáší Jakub Freiwald 
Souostroví Raja Ampat leží v nejvýchodnější části Indonésie, hned vedle Papuy. Tvoří ho 1500 ostrovů a slovo stres tu nikomu nic neříká. Největší bohatství tu ale neleží na pevnině. Místní korálové útesy úspěšně odolávají globálnímu oteplování a nachází se tu 80% známých druhů korálů. Vedle nich žraloci, želvy, anebo několika metrové manty. Autor přednášky vysvětlí nenahraditelnou úlohu korálových útesů ve světovém ekosystému a nebezpečí, kterým v současnosti koráli čelí.

28.9.2018 v 18.00
Namibie - Afrika pro začátečníky
Přednášejí Pavel Strnad a Lukáš Švarc
Přednáška za seriálu „How to travel … “ vám představí jednoduchý návod, jak si užít krásy Namibie během dvou týdnů a jak cestovat bezpečně a s nízkým rozpočtem. Návštěvníky zavede do písečných dun Namibijské pouště, na Pobřeží koster, do diamantového města duchů Kolmanskop a nebo mezi divoká zvířata národního parku Etosha. Přijďte. Třeba budou i Křováci.

 28.9.2018 v 19.30
Barma
Přednáší Jan Macháček
Barma je úžasná země, plná usměvavých lidí, nádherné přírody a fascinující kultury. A hlavně je skoro bez turistů.

 
Zobrazit více Zobrazit méně