Centrum Paraple – 27 let díky vám

Výstava fotografií představuje budovu Centra Paraple, prostředí, služby, poskytované lidem s poškozením míchy, veřejné akce na podporu činnosti a také některé ze zástupců a přátel Centra Paraple. Ten, kdo by se chtěl dozvědět víc, najde informace na www.paraple.cz.

Veřejná vernisáž výstavy – setkání se Zdeňkem Svěrákem, zástupci Centra Paraple, autory fotografií a partnery výstavy se uskuteční v úterý 14. září v 15:00 – 16:30 hod.

_____________________________________________

Každý rok dochází v České republice k poškození míchy po úrazu nebo nemoci přibližně u 280 lidí. Z nich 180 ochrne a zůstává na vozíku. Před 27 lety jsme otevřeli  Centrum Paraple, abychom jim pomáhali v další cestě životem. Radíme ve všem, co zvýší jejich samostatnost a pomůže naplnit představy o dalším životě – bydlení, doprava, zájmy, práce, partnerské vztahy a rodičovství. Pomáháme zlepšit fyzickou i psychickou kondici a předcházet zdravotním komplikacím.

V budově Centra Paraple v Praze – Malešicích probíhá pravidelný sociálně rehabilitační program pro klienty z celé ČR - s ubytováním, v délce 3 týdny. Současně je tu k dispozici ambulantní program a poradenství. Převážně mimo budovu a mimo Prahu se konají několikadenní tematické pobyty, zaměřené především na pohybové aktivity, zejména vyzkoušení různých sportů.