Hypermarket Globus v Centru Černý Most přispěl se svými zákazníky k rekordnímu úspěchu podzimní potravinové sbírky téměř 3,7 tunami potravin

V sobotu 23. listopadu proběhl sedmý ročník celorepublikové potravinové sbírky. Její podzimní kolo bylo historicky nejúspěšnější hned v několika ohledech. Do akce se zapojilo nejvíce prodejen v dosavadní historii, a to celkem 754. Obdivuhodný byl i počet dobrovolníků, kterých se letos zúčastnilo na 4500. Organizátorům akce se ale hlavně ve spolupráci s partnery podařilo vybrat rekordních 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží. Darované zboží je nyní ze skladů potravinových bank distribuováno přes jednotlivé charitativní organizace všem potřebným.

Jen v hypermarketu Globus v Centru Černý Most se o víkendu vybralo celkem 3 691 Kg potravin. Ve všech českých prodejnách Globus to bylo dokonce 41 tun zboží. Řetězec se do potravinové sbírky zapojuje už od jejího začátku v roce 2013. Za všech sedm ročníků poslali jeho zákazníci do potravinových bank 223,3 tun potravin a drogistického zboží. Sobotní veřejné sbírce předcházela i sbírka samotných zaměstnanců Globusu, a někteří z nich se do dobročinné akce zapojili i v sobotu společně s dobrovolníky z potravinových bank.

"Naši zákazníci přivítali, že jsme viditelně označili doporučený sortiment pro sbírku, který pořídili v sobotu o 20 procent levněji. Často k němu přidávali dle vlastní volby i cukrovinky pro děti nebo alternativní potraviny pro lidi s potravinovou alergií. Děkujeme všem, kteří neváhali přispět jak nákupem, tak i zapojením vlastních sil," řekla Rita Gabrielová, vedoucí korporátní komunikace Globus.

Zajímavostí také je, že v hypermarketech Globus se při potravinové sbírce dlouhodobě vybírá největší objem darovaného zboží v přepočtu na jednu prodejnu.

Mimo potravinové sbírky se Centrum Černý Most pravidelně angažuje i v řadě dalších dobročinných projektů a komunitních aktivit. Aktuálně je to například světový den dárcovství Giving Tuesday, v jehož rámci centrum organizuje sbírky pro neziskovou organizaci Motýlek a Komunitní centrum Neposeda.