Pošli špunta do školy

Výstava Pošli špunta do školy je oknem do života dětí z programu adopce na dálku. Je věrným svědectvím života na druhé straně zeměkoule, kde vzdělání není pro každé dítě samozřejmostí . Nahlédněte te s námi do pestrobarevné Keni a Guineje, kde život plyne jinak a lidem úsměv nechybí.

 

Afrika očima dětí

 Výstava je výsledkem ojedinělého fotografického projektu, na jehož počátku byla sbírka starých fotoaparátů v České republice a děti z nejchudších částí Keni. Pod vedením místního profesionálního fotografa, Aliho Baristy, zaznamenávaly děti podporované Centrem Dialog, o.p.s. momenty svého každodenního života. Po úvodních seminářích následovalo mnoho dní tvrdé práce, ale i legrace a nových zážitků. Výsledkem projektu je série fotografií, které zachycují Keňu - domov malých fotografů - pohledem, který nezachytí snad ani ty nejlepší cestovatelské dokumenty. 

 

Centrum Dialog, o.p.s.

Centrum Dialog, o.p.s. je nezisková organizace působící od roku 1998 na poli rozvojové spolupráce a vzdělávání. 

Společně s mnoha českými rodinami, školami, firmami a jednotlivci pomáháme měnit životní osudy dětí v Guineji a Keni již od roku 2002 díky projektu Pošli špunta do školy. Od jeho začátku získalo šanci na vzdělání více než 3500 dětí v obou zemích. 

 

www.centrumdialog.cz