Preventivní antigenní testování na covid-19

V rámci boje proti šíření covid-19 bude v Centru Černý Most zprovozněno odběrové místo pro antigenní testování. Zákazníci i veřejnost se zde mohou od pondělí 8. března nechat otestovat každý den včetně víkendů mezi 9.00-18.00.

Antigenní testování je velmi rychlé a jeho výsledky se dozvíte během 20 minut. Před testem je nutná registrace. Na webových stránkách www.covidpass.cz si vyberete odběrové místo (Centrum Černý Most) a zažádáte o test. Bez rezervace předem není možné testování provést.

Pro osoby pojištěné v České republice je testování bezplatné a lze ho absolvovat opakovaně, nejvýše však jednou za tři dny. Po předchozí registraci na místě stačí předložit průkaz zdravotního pojištění. Pro samoplátce je cena za test s vytištěným potvrzením 450 Kč a 350 Kč v případě zaslání potvrzení na e-mail testovaného.

Jak se k testovacímu místu dostanete?

Odběrové místo se nachází na venkovním parkovišti u Hypermarketu Globus (-2. patro, vedle parkovacího domu). Pěšky se k místu dostanete dvěma možnými způsoby:

  1. Od autobusové zastávky Obchodní Centrum Černý Most – projděte parkovacím domem, před vstupem do centra zabočte vlevo a pak pokračujte zhruba 30 metrů.
  2. Od západního vstupu do Centra – jděte ulicí Bryksova směrem k budově XXXLutz a poté na přechodu odbočte vlevo směrem k Hypermarketu Globus.

Pro koho je test určen?

Test je pouze preventivní a je primárně určen pro osoby bez příznaků onemocnění covid-19. Pro symptomatické pacienty nebo osoby po prodělání nemoci, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, není antigenní test vhodný. Stejně tak není antigenní test určen osobám, které v posledních dnech podstoupily PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Více informací na tel. 608 389 699, ccm@agcovidpoint.cz