S MAXÍKEM KOLEM SVĚTA

Každou středu od 16 do 17 hod. v Maxíkově

Centrum Černý Most vás zve na dobrodružnou cestu kolem světa! Každé středeční odpoledne provede tygřík Maxík dobrodružným světem všechny malé objevitele. Můžete se těšit na taneční show, tvůrčí dílny, divadelní představení, a hlavně na spoustu zábavy!

Při první návštěvě si vyzvedněte cestovní pas, který vám bude sloužit jako vstupenka na všechny Maxíkovy cesty za dobrodružstvím. Za každou návštěvu dostanete razítko do svého pasu a na konci každého měsíce vás čekají super odměny

Program je určen pro děti členů věrnostního programu.

 

PROGRAM V ČERVNU – LABORATORIUM DOKTORA MAXÍKA

1. 6. Mistr bublinář (bublinová show a bublinová dílna s Matějem Kodešem)

Děti, připravte se na úchvatnou show mistra bublináře. Předvede vám neuvěřitelné triky z mýdlových bublin, které budou působit až magicky. Kouzla a magii v jeho představení ovšem nehledejte, jeho um vznikl celoživotním bádáním a vylepšováním mýdlových bublin. Těšte se tak například na věšteckou bublinovou kouli, nádhernou bublinovou krychli a další.

Navíc si v bublinové dílně sami vyzkoušíte, jak s bublinami pracovat, naučíte se foukat bubliny různých velikostí, jak fouknout bublinu do bubliny, tvoření obrovských mega bublin a spoustu dalších bublinových triků

8.6. Krtku, co je tam nahoře? (planetárium)

Krtek Platón, který žije v zemi a slunce vidí jenom skrz malý otvor v krtině, je tuze zvědavý a bystrý krtek. Tak zvědavý, že ani moudrý krtčí učitel Sokrates nezná odpověď na všechny jeho otázky. Proto se společně se svými žížalími kamarádkami vydávají za svým pozemským kamarádem doktorem Maxíkem, se kterým se pokusí rozlousknout ty největší oříšky. Proč je na Zemi den a noc, proč mění měsíc tvar nebo taky díky pokusu zjistíme, proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy!

15.6. Chemické hokusy a pokusy (aktivity)

Doktor Maxík nás tentokrát zve do své legendární laboratoře, kde je připraven nás zasvětit do svých tajných vědeckých bádání. Nyní však nebudete pouhými diváky, ale sami si vyzkoušíte pod taktovkou doktora Maxíka, jak se vyrábí nechvalně proslulý tekutý písek, vesele barevný sliz a další!

22.6. Balónkové laboratorium (dětská show)

Na závěr měsíce nás doktor Maxík vezme ke své vědecké mentorce, doktorce Všeználkové, která se uvolila předvést před Maxíkovými kamarády její nejnovější a také nejzábavnější výzkum, studium balónků! Jak mění tvary, vydávají různé zvuky a podobně. Doktorka Všeználková ovšem vše ráda doplňuje zapeklitými otázkami, tancem a písněmi, nebudete tak vědět, kde vám hlava stojí.