Zapojte se do projektu Giving Tuesday a splňte s námi vánoční přání

V Centru Černý Most myslíme i na druhé, a proto se 3. 12. na Mezinárodní den dárcovství zapojujeme do celosvětového projektu Giving Tuesday. Společně s vámi, našimi návštěvníky, podpoříme dvě sbírky a splníme tak vánoční přání těm, kteří to potřebují nejvíce.

Sbírka pro Vánoce na ulici

Nezisková organizace Neposeda se stará o osoby bez domova a snaží se je opět začlenit do společnosti, pomáhá jim čelit běžným životním situacím. Každoročně také ve spolupráci s Prahou 14 kulturní připravuje akci Vánoce na ulici, kde se podává vánoční pohoštění a odkud si lidé bez domova mohou odnést věci z veřejné sbírky. Návštěvníci obchodního centra Černý Most mohou darovat trvanlivé potraviny, čaj nebo kávu, oblečení, pevnou obuv, hygienické potřeby nebo stany či kempingové vařiče. Detailní seznam naleznete zde. Darované předměty budou 3. 12. předány neziskové organizaci Neposeda. Ta je v rámci Vánoc na ulici na Plechárně Černý Most rozdělí mezi potřebné.

Sbírka pro Motýlka

Komunitní centrum Motýlek pomáhá dětem a rodinám se zdravotním či sociálním znevýhodněním. V rámci sbírky mohou lidé přinést dárky ze zveřejněného seznamu. O den později budou vánoční dárky pro děti předány organizaci Motýlek.

Pokud se chystáte do sbírky zapojit, označte prosím dárky konkrétním názvem, a to buď „Vánoce na ulici“ nebo „Sbírka pro Motýlka“. Obě sbírky probíhají od 22. 11. do 2. 12. v prostorách Click and Services v Centru Černý Most.

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.

V minulém roce bylo v České republice během akce Giving Tuesday darováno celkem 32 milionů korun skrze 228 registrovaných výzev.