Cestovatelské výstavy

ZÁŘÍ
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JAROSLAVA BOUZKA - S FOŤÁKEM KOLEM SVĚTA

Výstava fotografií cestovatele Jardy Bouzka je malým retrospektivním pohledem na rozmanitost a krásu naší planety. Cestování je radost a zábava. Cestování je ale také poučení a nesmírně obohacující zkušenost. „Na třinácti fotografiích představuji známá i méně známá místa, která na mne zapůsobila. Rád bych kousek toho fantastického světa přinesl díky svým fotografiím také k vám“. Jarda Bouzek je cestovatel a fotograf, který podniká cesty do méně i více vzdálených koutů naší planety a o těchto cestách přednáší na mnoha místech České republiky, ve školách a na cestovatelských festivalech. Je také pravidelným hostem Českého rozhlasu Plzeň. Realizoval již několik autorských výstav fotografií.  

ŘÍJEN
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ MARKA MUSILA - THE BURNING MAN COLLECTION

Na 14ti velkoformátových fotografiích se přenesete do světa prachu, písku, uvolněné atmosféry i neuvěřitelných uměleckých počinů uprostřed pouště. Působivé záběry jako z jiného světa vás nechají nahlídnout do světa Burnerů, účastníků světoznámého festivalu Burning Man, ve kterém svět funguje trochu jinak, než jak jsme zvyklí z běžného života. Kromě zaprášených uměleckých instalací uvidíte i kreativní kostýmy návštěvníků, bláznivé vozy, na kterých se odehrávají mejdany a dech beroucí západy slunce, kvůli kterým si každý rád nechá ujít teplou večeři v kempu. Jedinečný pohled do města Black Rock City, které každý rok na týden vyroste uprostřed Nevadské pouště a vzápětí beze stopy zmizí.

LISTOPAD
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ PAVLY BIČÍKOVÉ - ČESKÝ RÁJ - ZNÁMÝ A NEZNÁMÝ

Český ráj, to jsou skalní města, romantické rybníky, hluboká údolí, vyhlídky ze skalních plošin a z vrcholů vyhaslých sopek. Český ráj, to jsou majestátní hrady, krásné zámky a tajemné zříceniny. Český ráj, to jsou i lidé, kteří se ve světě proslavili svou uměleckou tvorbou a řemeslnou zručností. Příroda a místní obyvatelé v tomto čarokrásném kraji vytváří podivuhodnou harmonii, která Vás okouzlí a nutí Vás se sem opakovaně vracet.

PROSINEC
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JANA BŘEZINY A ZLATY BRABCOVÉ - NALEZENÁ KRÁSA

Cestování dává obrovský prostor pro poznávání, objevování a nalézání skryté krásy. V cyklu nalezená krása nabízí Zlata Brabcová a Honza Březina netradiční pohled na známá místa z populárních turistických destinací celého světa. Na fotografiích zachytili drobné detaily a netradiční motivy, které vám představí populární místa z nezvyklého pohledu.

 
Zobrazit více Zobrazit méně