Cestovatelské přednášky


NEJKRÁSNĚJŠÍ TREKY NEPÁLU (přednáší Jan Trávníček)

úterý 5.2.2019 od 18.00 v multikině CineStar, Centrum Černý Most

Honza Tráva Trávníček je jeden z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který zdolal již pět osmitisícovek - Gašerbrum (2009), Manáslu (2011), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016). Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi náročné expedice a horské treky. Přednáška nebude zaměřena na dobývání osmitisícových vrcholů, ale na nejkrásnější horské treky v Nepálu, které jsou běžně dostupné všem milovníkům hor. S "Trávou" se dostaneme na Kalla Patthar - božskou vyhlídku na Mt. Everest, Gokyo Ri - nejkrásnější jezero Nepálu, slavný průsmyk Thorong La, a nebo na technicky jednoduchou horu Mera Peak (6 461 m).

 

NORSKO, ZEMĚ, KDE SLUNCE NEZAPADÁ (přednáší Tomáš Havel)
úterý 5.3.2019 od 18.00 v multikině CineStar, Centrum Černý Most

Procestujte s Tomášem Norsko a zažijte dobrodružství nevídaných rozměrů u moře nebo v horách, kde on sám strávil několik měsíců. Na své si přijdou fotografové, cestovatelé a milovníci nedotčené přírody. Nekonečné fjordy, dramatické útesy, vysoké hory, ale i písčité pláže. Dozvíte se vše, co budete potřebovat vědět o cestě za polární kruh. Odnesete si tipy na nejkrásnější výhledy v Evropě.

Tomáš Havel je mladý cestovatel a fotograf, který si svou fotografickou tvorbou vybudoval úspěšný instagram, kde ho sleduje více než 120.000 lidí. Přijďte si poslechnout nejenom o zajímavých místech Norska, ale i tipy jak být úspěšný na instagramu.